O tym, że sport w naszej szkole stoi na wysokim poziomie nie trzeba nikomu przypominać. Jest to zasługą zdolnych uczniów i zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli.
Jednak oprócz uczniów i nauczycieli istotną role odgrywa także infrastruktura sportowa i odpowiedni sprzęt do prowadzenia ćwiczeń z wychowania fizycznego lub innych zajęć o charakterze sportowym.
W przypadku sprzętu sportowego dużym sukcesem zakończyły się starania Pana Jarosława Zycha i Pana Łukasza Kozłowskiego, jako Prezesów Uczniowskiego Parafialnego Ludowego Klubu Sportowego „Strzelec”.
W ramach realizowanego projektu ”Program Klub 2020” UPLKS „Strzelec” zakupił sprzęt sportowy o łącznej wartości 6000,00 złotych ( słownie: sześć tysięcy złotych 00/100 ) z przeznaczeniem do wykorzystania na zajęciach wychowania fizycznego, zajęciach rekreacyjnych, sportowych i gimnastycznych prowadzonych z uczniami naszej szkoły.
Zakupiony sprzęt sportowy to:
Wszystkie akcesoria zakupione przez Klub „Strzelec” będą wykorzystywane przez uczniów Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy za co,
w imieniu całej szkolnej społeczności, serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Zychowi i Panu Łukaszowi Kozłowskiemu.
Z sportowym pozdrowieniem
Dyrektor Szkoły
Piotr Strzelecki
Pragniemy wyrazić słowa uznania i wdzięczności
za trud dydaktyczny
i wychowawczy Nauczycieli naszej szkoły.
W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim Państwu
zdrowia, wszelkiej pomyślności
i wytrwałości w pracy.
Mamy nadzieję, że Państwa praca z najmłodszym pokoleniem jest wciąż źródłem satysfakcji i spełnienia.
Prosimy Was o cierpliwość, empatię i zrozumienie dla uczniów,
dla których każdy z nas może być wzorem do naśladowania.
W Dniu Edukacji Narodowej pamiętamy także o pracownikach niepedagogicznych naszej szkoły. Także Państwu składamy wyrazy podziękowania za każdy wysiłek podejmowany z myślą o uczniach naszej szkoły niezależnie od zajmowanego stanowiska
i wykonywanych zadań.
Dyrektorzy Szkoły
Piotr Strzelecki i Teodora Ambroży
Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Święto obchodzono corocznie w czwarty poniedziałek października, a od 2008 roku - cały miesiąc.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku będziemy świętować pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.
Z tej okazji biblioteka szkolna przeprowadzi liczne akcje promujące szeroko rozumianą kulturę.
Dla uczniów z kl. I-III odbędą się kreatywne zajęcia czytelnicze o tematyce ekologicznej, gdyż czytelnictwo oraz dobre nawyki ekologiczne warto wpajać od najmłodszych lat. Przewodnikiem po opowieściach o magii natury będzie książka Marcina Przewoźniaka „Gang Fajniaków i miasto marzeń”. Ponadto uczniowie klas pierwszych otrzymają karty do zbierania motywacyjnych naklejek. Każde dziecko, które samo lub z pomocą rodzica będzie przez siedem dni (przynajmniej przez dziesięć minut dziennie) czytało książkę otrzyma „Dyplom Małego Czytelnika”.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie #Czytelmistrz. Jest to konkurs długoterminowy. Rozpocznie się 19 października, a skończy w pierwszej połowie kwietnia. Uczniowie podczas pierwszego etapu konkursu zdobywają sprawności czytelnicze poprzez wypożyczenie książek oraz wypełnianie testu do nich. Drugi etap – finałowy, to test dla czytelników posiadających sześć sprawności czytelniczych. Test odbędzie się w bibliotece szkolnej. W bibliotece też dostępny jest regulamin konkursu.
Ponadto w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona akcja „Wieczór z biblioteką”, podczas której uczniowie wezmą udział w warsztatach oraz w projekcji filmu kinowego „Jakub, Mimi i gadające psy”.
Na koniec pragniemy przypomnieć, iż badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Zatem mamy nadzieję, iż czytanie będzie nieodłącznym elementem życia każdego naszego ucznia.
Tekst: Kamila Wójtowicz-Bator
Już od dawna wiadomo, że głośne czytanie bajek dzieciom rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Od 2001 roku, w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Natomiast data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji na głośne czytanie połączone z pogadanką zaproszono do biblioteki szkolnej najmłodszych uczniów, czyli pierwszaków. Wysłuchali oni fragmentów dwóch książek: „Drzewa do samego niebo” M. Terlikowskiej oraz „Gangu słodziaków”, autorstwa Renaty Piątkowskiej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wymieniały się również spostrzeżeniami na temat przeczytanych tekstów.
O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo – rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal. Nie zapominajmy o korzyściach, jakie płyną z czytania książek dzieciom.
Pamiętajmy o zaletach płynących z czytania. Pamiętajmy też, że nikt nie rodzi się z potrzebą czytania, tę potrzebę się nabywa. Prosimy, aby Państwo jako rodzice rozwijali u swoich dzieci ciekawość świata poprzez codzienne czytanie. Rozmawiajcie Państwo na temat przeczytanych książek, budujcie w swoich dzieciach pozytywny stosunek do świata. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości. I jeszcze jedna ważna kwestia: czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z przyjemnością, nigdy z przymusem, karą czy nudą.
Słowa te wybrzmiały przed laty z uczynków św. Matki Teresy z Kalkuty – ,,Misjonarki Miłości”, matki ubogich, uciskanych i odrzuconych, która jest dla nas wszystkich symbolem wielkiego miłosierdzia. Przykład Jej życia niejednokrotnie staje się dla nas bodźcem do tego, by nie być zamkniętym na potrzeby innych.
Na przestrzeni minionych lat można zaobserwować, że mieszkańcy naszej parafii za przykładem tejże Świętej, są otwarci na pomoc i nigdy nie pozostają obojętni na potrzeby, krzywdę i niedostatek bliźnich.
Podobnie było 13 września 2020 r., kiedy to kolejny już raz włączyli się w budowę Hospicjum w Busku-Zdroju przy ulicy Solankowej, które niebawem zostanie oddane do użytkowania. Do ostatnich jednak dni będą trwać prace budowlane i wyposażanie obiektu. Wciąż jednak potrzebne są pieniądze. Dlatego Fundacja Gospodarcza Świętego Brata Alberta z Kielc z oddziałem w Busku, ponownie poprosiła nas, jak i wiele innych parafii w diecezji kieleckiej o wsparcie finansowe.
Po spotkaniu z p. Jarosławem Zatorskim – koordynatorem budowy hospicjum, który przyjechał do naszej szkoły, by prosić o zorganizowanie zbiórki charytatywnej, nikt z nas nie miał wątpliwości i obaw, czy warto włączyć się w to ,,Dzieła Ludzi Dobrego Serca”. Już po pierwszych słowach p. Jarka wiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, by dołożyć swoją małą cegiełkę do powstania tegoż jakże ważnego i pięknego ,,Dzieła…”
Kiedy nadszedł dzień zbiórki, uczniowie naszej szkoły – wolontariusze: Julia Jaworska, Jakub Jaworski, Paweł Kosałka, Sebastian Stępień, Kaja Dzidowska, Lena Wawrzoń, Magdalena Ptak, Patrycja Jaskóła, Irmina Majkowska-Ślusarczyk, Majka Sowińska, Kornelia Janicka, Bartosz Marzec, Jakub Ratusznik, Nikola Nowak, Alicja Strzelecka z radością kwestowali przed parafialnym kościołem, by wraz z darczyńcami wesprzeć trwającą z przerwami ok. 20 lat inwestycję, mającą pełną wiraży historię. Na szczęście nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy potrafili obudzić w sobie ofiarność. Dzięki tym właśnie gestom w pewnym sensie długoletnie wzmagania zakończą się, ,,happy endem”, bo 2 października br. będzie miało miejsce poświęcenie i oficjalne otwarcie obiektu, a tym samym rozpoczęcie jego działalności. Hospicjum będzie ukierunkowane na utrzymanie najwyższej możliwej jakości życia osób cierpiących na postępujące, terminalne choroby, głównie nowotworowe o niekorzystnych rokowaniach.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone w kwocie ponad 2500 zł ofiary. Są one swoistą cegiełką pośród wielu innych ,,cegieł” ofiarowanych przez ludzi o wielkich sercach, po których pozostanie żywa pamięć w tymże dziele.
Ponadto serdeczne ,,Bóg zapłać” nauczycielkom: p. Lidii Strzeleckiej oraz p. Kamili Wójtowicz-Bator trzymającym pieczę nad przebiegiem zbiórki.
Anna Adamczyk
Szanowni Państwo , drodzy uczniowie w zakładce Dokumenty zamieściliśmy tygodniowy rozkład zajęć oraz harmonogram dowozu uczniów do szkoły w I półroczu roku szkolnego 2020 /21.
Zachęcamy do zapoznaniem się z powyższym.
Dyrektor szkoły Piotr Strzelecki.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice
Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy 1 września 2020 roku o godzinie 8.00
w klasach lekcyjnych. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną nie przewidujemy uroczystego rozpoczęcia w hali widowiskowo-sportowej.
Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły – rodzice pozostają na parkingu. Uczniowie klas I-VIII spotykają się
z wychowawcami w swoich klasach. Na spotkaniu z wychowawcami uczniowie będą mieli przekazane informacje dotyczące Procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid – 19 obowiązujących w szkole. Dokument ten zostanie także przekazany wszystkim zainteresowanym pocztą dziennika elektronicznego
do dnia 29 sierpnia 2020 roku - prosimy wszystkich o przestrzeganie zawartych w nim zaleceń.
Uczniowie klas I-IV, VII a i VIII b zawsze będą wchodzić do szkoły wejściem budynku szkoły podstawowej.
Uczniowie klas: V a, VI a, VI b, VII b i VIII a zawsze będą wchodzić do szkoły wejściem hali sportowej.
Nauczyciele i pracownicy mają w tym względzie dowolność.
Przy wejściu do szkoły dezynfekujemy ręce i udajemy się bezpośrednio do swoich klas:
Klasa I a – sala nr 26;
Klasa I b – sala nr 25;
Klasa II a – sala nr 19;
Klasa II b – sala nr 20;
Klasa III a – sala nr 24;
Klasa III b – sala nr 23;
Klasa IV a – sala nr 21;
Klasa IV b – sala nr 18;
Klasa V a – sala nr 6 w gimnazjum;
Klasa VI a – sala nr 3 w gimnazjum;
Klasa VI b – sala nr 4 w gimnazjum;
Klasa VII a – sala nr 9;
Klasa VII b – sala nr 5 w gimnazjum;
Klasa VIII a – sala nr 2 w gimnazjum;
Klasa VIII b – sala nr 10;
Tygodniowy plan lekcji oraz harmonogram dowozu/odwozu uczniów zostanie zamieszczony w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły do dnia 31 sierpnia.
Podręczniki szkolne będą wydawane poszczególnym klasom od dnia 2 września w godzinach ustalonych przez nauczyciela-bibliotekarza.
Od 2 września rozpoczynamy normalne zajęcia według planu lekcji w swoich klasach
Odwóz uczniów w dniu 1 września przewidziany jest na godzinę 9.30.
Z życzeniami spokojnej i bezpiecznej nauki i pracy w roku szkolnym 2020/2021
Dyrektor Szkoły - Piotr Strzelecki
Szanowni Państwo w zakładce Dokumenty zamieściliśmy wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2020 / 21.
Zapraszamy Rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynają naukę
w klasie pierwszej, na spotkanie w dniu 27 sierpnia 2020 roku ( czwartek ) o godzinie 16.00.
Tematyka spotkania:
Listy uczniów poszczególnych oddziałów;
Nauka i pracy w warunkach pandemii Covid-19.
Zagadnienia związane z ochroną danych osobowych;
Zasady korzystania z dziennika elektronicznego;
Podręczniki i materiały ćwiczeniowe;
Spotkanie z wychowawcami klas, wybór rad oddziałowych, sprawy różne.
Spotkanie rozpoczniemy w świetlicy budynku szkoły podstawowej.
Zapraszamy: Wychowawcy i Dyrektorzy Szkoły
18 maja br. przypadła 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji podejmowane były różne inicjatywy, mające na celu uczczenie naszego Rodaka, wielkiego Papieża patrioty i pielgrzyma.
W życiu Polaków ten wybitny święty zajmował i zajmuje szczególne miejsce. Dowodem na to są liczne wydarzenia i działania, które upamiętniają Jego postać. Jednym z nich był konkurs plastyczny „Laurka dla Jana Pawła II” zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Św. Jana Pawła II w Krakowie.
Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Poniewierska pragnęła włączyć się do tej międzynarodowej inicjatywy i uczcić pamięć św. Jana Pawła II. Na zbliżającą się wówczas rocznicę Jego urodzin do organizatorów konkurs wysłała swoją pracę. Jej laurka była jedną spośród ponad 1200 nadesłanych ,,Laurek” z całej Polski i z zagranicy.
W środę 20.05.2020 roku Wiki otrzymała radosną wiadomość o tym, że została laureatką konkursu w kategorii praca plastyczna (ręczna) indywidualna. Informacja ta ucieszyła nie tylko samą autorkę laurki i jej rodzinę, ale również naszą szkolną i lokalną społeczność. Wiktoria, gratulacje!!!
Lista laureatów:
Aleksander Klembalski
Daria Abramczuk
Wiktoria Poniewierska
Joanna Bukatczuk
Agata Wrzosek
Aleksandra Bębenek
Aleksandra Szatraj
Artur Gucwa
Baworowska Anna
Dawid Wojtyczka
Hanna Zaremba
Hubert Sznapka
Jakub Ikwanty
Jakub Jusiński
Marceli Jędrzejewski
Karolina Moczulska
Łucja Maria Naruszewicz
Oskar Borys
Ze wszystkich nadesłanych do 18.05.2020 prac - w dniu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, na placu przed Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zostało ułożone wielkie, kolorowe serce - w hołdzie Janowi Pawłowi II! Wśród nich było jeszcze kilka laurek od dzieci z naszej parafii.
Anna Adamczyk
Poniżej podane zostaną terminy przyjmowania podręczników szkolnych. Każda klasa ma wyznaczony inny termin. Zwraca się je w bibliotece szkolnej, do której należy się udać wchodząc przez główne drzwi szkoły. Przychodząc do biblioteki proszę zachować szczególne środki ostrożności: maseczki, dezynfekcja rąk. Bardzo prosimy o respektowanie terminu zwrotu podręczników. Podręczniki nie będą przyjmowanie w obecnym tygodniu.
Terminy przyjmowania podręczników szkolnych:
Poniedziałek -22.06. –godz. 9.00 kl. VIII (przyjmowanie podręczników do godz. 11.00)
Wtorek -23.06-godz. 9.00-kl. VII, Wtorek-23.06-godz. 11.00 kl. VI
Środa -24.06. godz. 9.00 – kl. IV, V Środa -24.06. godz.11.00-kl. III
Czwartek -25.06. godz. 9.00 -kl. II Czwartek-25.06. godz.11.00-kl.I
Kamila Wójtowicz-Bator
Regulamin prowadzenia zajęć rekreacyjno-sportowych w warunkach pandemii COVID-19
Powered by aSc EduPage