Informuję ,że w zakładce Dokumenty zostały zamieszczone :
- Plan lekcji na rok szkolny 2019 / 2020
- Harmonogram dowozu uczniów w I półroczu roku szkolnego 2019 / 2020
Zapraszamy do zapoznania z w/w dokumentami .
/dyrektor szkoły/
Informuję ,że w zakładce Dokumenty zostały zamieszczone :
- Plan lekcji na rok szkolny 2019 / 2020
- Harmonogram dowozu uczniów w I półroczu roku szkolnego 2019 / 2020
Zapraszamy do zapoznania z w/w dokumentami .
/dyrektor szkoły/
W piątek 7 czerwca 2019 roku miała miejsce uroczystość otwarcia kompleksu sportowo-dydaktycznego. Dzień ten połączono z obchodami Dnia Dziecka i Dnia Sportu
w naszej szkole.
Z zaproszenia wystosowanego przez Radę Miejską, Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica oraz Dyrektora Szkoły skorzystali między innymi: pan Krzysztof Lipiec - poseł na Sejm RP, pani Anna Krupka - Minister Sportu i Turystyki, pani Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, pan Paweł Krakowiak – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, pan Adam Siekierski – rady Powiatu Staszowskiego.
Na uroczystości byli także obecni radni Rady Gminy Oleśnica kadencji 2014 – 2018, radni Rady Miejskiej obecnej kadencji, emerytowani dyrektorzy szkoły i emerytowani nauczyciele, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych i sołtysi z naszej gminy. Część trybun wokół boiska do piłki nożnej zajęli także uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz przybyli rodzice.
Uroczystość odbywała się z udziałem pocztów sztandarowych szkół. Osobą prowadzącą był pan Łukasz Kozłowski – nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły. Wszystkich zebranych powitał pan Piotr Strzelecki - Dyrektor Szkoły. Historię całej inwestycji przedstawił pan Leszek Juda - Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica. Zanim nastąpiło poświęcenie obiektu przez księdza Tomasza Kubickiego wcześniej miało miejsce przecięcie wstęgi i olimpijskie ślubowanie złożone przez przedstawicieli uczniów szkoły. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień: pana Krzysztofa Lipca, pani Anny Krupki, pani Agaty Wojtyszek, pana Pawła Krakowiaka, pana Leszka Judy i pana Piotra Strzeleckiego.
Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć zarówno kompleks sportowy jak również doposażone klasy w pomoce dydaktyczne. Przypomnijmy, że infrastruktura sportowa została ukończona w październiku 2018 roku, a jej wartość to kwota około 1.400.000 złotych.
Trzy pracownie zostały doposażone w pomoce dydaktyczne w miesiącach styczeń – marzec 2019 roku. Wartość pomocy dydaktycznych w pracowni matematycznej wynosi około 53.000 złotych, nowe stanowiska komputerowe w pracowni informatycznej to kwota około 47.000 złotych, natomiast doposażenie pracowni przyrodniczej/biologicznej wyniosło około 30.000 złotych.
Społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły wyrażają słowa podziękowania za kolejny krok w modernizacji naszej szkoły - tym razem w zakresie budowy bardzo potrzebnej infrastruktury sportowej. Chcemy podziękować Radzie Gminy Oleśnica kadencji 2014 – 2018 z panem Krzysztofem Ratusznikiem - Przewodniczącym Rady Gminy, panu Leszkowi Judzie - Burmistrzowi Miasta i Gminy Oleśnica, pani Annie Antonik i pani Agnieszce Gajdzie z Referatu Budownictwa. Wyrazy podziękowania kierujemy także
w stronę pana Zygmunta Drzymalskiego - projektanta inwestycji i pana Henryka Bednarskiego – głównego podwykonawcę całości robót.
Mamy wszelkie warunki ku temu aby zajęcia z wychowania fizycznego realizowane
w szkole i szeroko rozumiany sport gminny mogły się rozwijać i być sposobem na aktywne
i zdrowe spędzanie wolnego czasu.
Piotr Strzelecki
,,Pismo Święte, jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący…”
Dnia 6 czerwca br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach miała miejsce Gala Finałowa XXIV Konkursu Biblijnego. Jednym z punktów programu tejże uroczystości było uczestnictwo laureatów wraz z ich rodzinami i katechetami w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu artystów z PATIGO Kielce. Po jego zakończeniu nastąpiło podsumowanie oraz wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie.
Wśród 2000 uczniów rozpoczynających jeden z trzech etapów „Spotkań z Jezusem w Ewangelii wg św. Mateusza” była m.in. nasza uczennica z klasy IV a – Matylda Sadowska. Kończąc ostatni etap eliminacji w diecezji, znalazła się w gronie 15 najwybitniejszych znawców Mateuszowej Ewangelii w kategorii wiekowej klas IV-VI SP, gdyż zajęła zaszczytne I miejsce.
Matyldo, dziękujemy Ci za ogrom pracy włożony w przygotowanie się do poszczególnych etapów konkursu i życzymy, aby Pismo Święte było przewodnikiem Twojego życia. Jesteś żywym ,,dowodem” na to, że kto potrafi poświęcić czas i sił na spotkanie ze Słowem Bożym, zbiera potem obfite owoce.
Dzięki trwającej już prawie ćwierć wieku inicjatywie Kieleckiej Kurii Diecezjalnej oraz Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach uczestnicy konkursu mogli doświadczyć mocy Słowa Bożego, tego jak ono ,,wchodzi” w życie człowieka, jak swoją mocą przemienia je, kształtuje i prowadzi.
My dorośli, mamy nadzieję, że dla tych młodych ludzi, rozpoczynających niekiedy ,,Wielką Przygodę” z Biblią, Słowo Boże, relacja z Bogiem stanie się wielkim oparciem i drogowskazem wyznaczającym kierunek ich życia.
Anna Adamczyk
Tegoroczne obchody Dnia Patrona w naszej szkole odbyły się 29. maja br. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w inscenizacji poświęconej Stefanowi Żeromskiemu.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV oraz uczennica klasy VI „a” pod opieką p. Anny Bublik i p. Kamili Wójtowicz-Bator.
Akademia była tematycznie związana z życiem i twórczością naszego Patrona. Podczas inscenizacji wybrzmiały nie tylko wątki biograficzne, ale też regionalistyczne. Przytoczono bowiem fragmenty różnych utworów Żeromskiego, w których opisano piękno naszej rodzinnej ziemi oraz jej dawną zabudowę. Szczególną uwagę przyciągała scenografia, przypominająca tę XIX-wieczną. Po przedstawieniu głos zabrał Dyrektor szkoły – Piotr Strzelecki, który za Żeromskim stwierdził, że „Przecudowna jest Oleśnica! Trudno wymarzyć sobie coś bardziej pięknego, bardziej zdrowego”. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica – Leszek Juda w swoim wystąpieniu nawiązał nie tylko do przedstawienia, ale też do zbliżającego się święta – Dnia Dziecka. Z tej okazji złożył najlepsze życzenia wszystkim uczniom.
Uczniowie, którzy wzięli udział w akademii:
Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie
zamieszczamy na stronach naszych szkół powyżej oraz w w zakładce Dokumenty / Organizacja pracy szkoły szkolne procedury z prośbą o zapoznanie się z nimi. Zostały one przyjęte przez Radę Pedagogiczną w trakcie jej posiedzenia w dniu 23 maja 2019 roku i będą stosowane przez nauczycieli. Ostatecznie staną się one częścią Programu Wychowawczo-Profilaktycznego z początkiem nowego roku szkolnego 2019/2020 po wysłuchaniu uwag i propozycji Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
Dyrektor Szkoły
Piotr Strzelecki
W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywaliśmy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: ,,Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego".
Na wstępie możemy zadać sobie pytanie: czemu ma służyć to wielkie święto Słowa Bożego?
Nasuwają się różne odpowiedzi:
- Na pewno zaakcentowaniu potrzeby kontaktu z Pismem Świętym.
- Ponadto przypomnieniu prawdy, że dzięki lekturze Słowa Bożego uczymy się myślenia, działania i wyznania wiary. Widząc potrzebę docierania z Orędziem Bożym również do najmłodszych w celu uwrażliwiania ich na głębię Żywego Słowa, pochodzącego z ust Boga, nasza szkoła aktywnie włączyła w przeżywanie Tygodnia Biblijnego.
Kolejny już raz pomagała nam w tym nasza szkolna bibliotekarka - Pani Kamila Wójtowicz – Bator. Zgotowała Ona dzieciom z klas młodszych „Ucztę ze Słowem Bożym", pełną głębokich treści i wrażeń, którymi ,,delektowali” się mali słuchacze.
Z obserwacji wynika, że dzieci najczęściej mają potrzebę ukazywania ksiąg biblijnych z perspektywy konkretnych postaci w niej występujących. Dlatego też podczas wspólnych spotkań uczniowie poznawali historie Adama i Ewy, Noego oraz tego, co wydarzyło się w czasie budowy Wieży Babel. Na ich podstawie mogli przekonać się, że Biblia nie jest wyłącznie zapisem odległych wydarzeń, ale wciąż aktualną nauką dla nas współczesnych, a nade wszystko jest spotkaniem, które umożliwia m.in. poznanie Zbawiciela. Bo jak powiedział św. Hieronim: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Kamili za wspólny czas refleksji nad Biblią, przybliżenie nam objawiającego się Boga i wspólne odczytywanie Jego woli.
Anna Adamczyk
10 maja w Złotej nasi szkolni sportowcy mieli możliwość uczestniczyć w imprezie sportowej SKS TOUR zorganizowanej dla uczestników zajęć SKS.
Podczas tego spotkania dzieciaki mogły zapoznać się z nowoczesnymi formami akywności ruchowej, zapoznać się z testami samooceny , a przede wszystkim samodzielnie spróbować nowych dla nich form aktywności takich jak jazda na deskorolce, czy wioślarstowo.
Podczas tego spotkania mieli oni również możliwość poznać zasady I pomocy oraz odbyć krótki kurs . Poza tym wszystkie dzieci zostały ogólnie przebadane pod kątem wad postawy ciała, a wyniki ich zostały im przekazane do wglądu dla rodziców. Cała impreza przebiegała w bardzo wesołej atmosferze, było mnóstwo śmiechu, zabawy oraz miłych gestów. Nie kwestionowaną atrakcją była fotobudka , która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wykonane w ten sposób zdjęcia będą z pewnością świetną pamiątką z tych beztroskich chwil. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał skromny podarunek od organizatorów . Pozostały fajne wspomnienia i nadzieja , że wrócimy za rok .
Jarosław Zych
Chcę pogratulować Matyldzie Sadowskiej, uczennicy klasy IV a, zajęcia I miejsca i uzyskania tytułu Laureata w XXIV Diecezjalnym Konkursie Biblijnym, który miał miejsce 9 maja br. w Kielcach. Podziękowania dla pani Anny Adamczyk, która przygotowywała Matyldę do wszystkich etapów tego konkursu.
Dyrektor Szkoły Piotr Strzelecki
9 maja , czyli w dniu kiedy Europa obchodzi swoje święto po raz czternasty w Kurozwękach odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o UE. Tak jak w poprzednich latach nasza szkoła była reprezentowana w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii młodszej byli to chłopcy z klasy IV b : Antoni Skórski, Wiktor Złotnik oraz Maciej Zych,a w starszej dziewczynki z V a : Patrycja Wieczorek, Julia Gałgan oraz Nadia Głowacka. Ostatecznie odniesli oni wielki sukces .Po raz pierwszy nasz uczeń - Maciek Zych zajął I miejsce .
W klasyfikacji drużynowej Nasi chłopcy również zajęli I miejsce co dopełniło sukcesu w młodszej kategorii. Dziewczynki niestetyty tym razem musiały uznać wyższość innych uczestników konkursu. Ostatecznie drużynowo zajęły VI miejsce.
Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych skcesów .
Jarosław Zych
Zapraszamy Rodziców uczniów klas szkoły podstawowej i klasy gimnazjalnej na spotkanie w dniu 14 maja 2019 roku o godzinie 16.00 ( wtorek ).
Tematyka spotkania:
Spotkanie rozpoczniemy w hali widowiskowo-sportowej.
/ Rady Rodziców / / Dyrektorzy Szkoły /
Nasi uczniowie najlepszymi czytelnikami w województwie
Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w wojewódzkim konkursie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”, co dało możliwość awansu do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 10-11. maja br.
Sukces jest ogromny, bowiem uczniowie z oleśnickiej podstawówki zajęli I miejsca we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych. Kategorię klas I-IV reprezentowali uczniowie: Grzegorz Trela i Alicja Strzelecka, natomiast kategorię V-VIII uczennice: Milena Belzyt, Kornelia Janicka i Aleksandra Żmudzińska, uzyskując wyniki na poziomie 92% (kat. I-IV) i 95% (kat. V-VIII). Podczas tego etapu uczniowie czytali książki: „Petronela z jabłoniowego sadu” oraz „Łukasz i kostur czarownicy”. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich dzieci do konkursu oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Przypominamy, iż reprezentantki kategorii klas starszych udzieliły wywiadu, który jest dostępny poniżej.
Bardzo udany występ zanotowały dziewczęta naszej szkoły podczas Finału Wojewódzkiego Indywidualnych i Drużynowych Biegów Przełajowych. Największy sukces odniosła drużyna dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci zostając Mistrzyniami Województwa w biegu na dystansie 800 metrów. Cieszy bardzo taki wynik, bo jest to historyczne, pierwsze złoto dla naszej szkoły w tej konkurencji. I choć byłyśmy wymieniane w gronie do medali, chyba nikt nie spodziewał się ,że tak zdecydowanie wygramy.
. Przewaga nad zespołem kolejnym była zdecydowana. Największą cegiełkę do tego sukcesu dołożyły Oliwia Ratusznik i Mariola Cepil zajmując dwa pierwsze miejsca w biegu, jednocześnie zostając złotą i srebrną medalistką Wojewódzkich Biegów Indywidualnych. Jedną biegaczką w naszej ekipie była najmłodsza zawodniczka na tej trasie Julia Jaworska –jedyna urodzona w roku 2008.
Kilka minut później na trasę 1000 metrów wybiegły dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli ur. 2003-05 r. Już podczas zajęć szkolnych wiedzieliśmy, że mamy dobra , mocną drużynę i dlatego wierzyliśmy ,że stać nas na dobre miejsce. O medalu marzyła każda z dziewcząt, ale znając rywalki trudno było w to realnie uwierzyć, tym bardziej że nie mogłyśmy pojechać w najmocniejszym składzie. Ku naszemu zaskoczeniu stało się to faktem i na szyjach naszych dziewcząt zawisły srebrne medale. W tym przypadku może bez indywidualnego medalu ,ale zespołowo udowodniłyśmy, że lekkoatletyka w Oleśnicy również wśród starszych dziewcząt może przynosić sukcesy.
Na koniec rywalizacji na trasę 500 metrów ruszyli chłopcy i dziewczęta z rocznika 2008-09. Mieliśmy bardzo liczną reprezentację z naszej szkoły. Największy sukces odnieśli :Sebastian Stępień (09) – II miejsce i Julia Gałgan (08) - III miejsce.
Pogoda było mało lekkoatletyczna, ale my start wszystkich naszych zawodników (43 osoby) oceniamy bardzo ciepło.
Gratulacje dla medalistów i nie tylko.
Wyniki szczegółowe i zdjęcia z zawodów w zakładce sport.
Dorota Mrówka-Panek
30 kwietnia 2019 roku troje uczniów klas ósmych naszej szkoły: Oliwia Głowniak, Jakub Gałgan, Paweł Luściński wzięło udział w lekcji kompetencyjnej nt.: „Refleksje nad ludzką kondycją-błazen królewski w sztuce i literaturze” przygotowanej przez Panią Paulinę Mielnik i Panią Iwonę Poziomek w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.
Celem inicjatywy było celebrowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, budowanie świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w życiu zawodowym i społecznym, przygotowanie uczniów do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez udział w różnych formach ekspresji kulturowej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych. W lekcji kompetencyjnej wzięło udział wielu uczniów z terenu powiatu staszowskiego. Młodzież dowiedziała się bardzo ciekawych faktów z życia słynnego malarza z XIX wieku- Jana Matejki oraz miała możliwość uczestniczyć w analizie i interpretacji niektórych jego słynnych obrazów, doświadczając jednocześnie różnych ,, trików” zastosowanych przez artystę. Wiedzę i spostrzeżenia uczniowie przenieśli na plakat przedstawiony oryginalną metodą „Persona”. Druga część zajęć odbyła się z wykorzystaniem języka angielskiego. Otwartość i wspaniała atmosfera towarzyszyły przedsięwzięciu przez cały czas. Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Okolicznościowe zdjęcia będą przypominać naszym uczniom o udziale w tym ważnym nowatorskim wydarzeniu edukacyjnym.
Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie
w dniu 25 kwietnia 2019 roku Rada Pedagogiczna przyjęła uchwałę w sprawie zmian
w statucie szkoły.
W statucie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy wprowadza się następujące zmiany:
Załącznik nr 1 do uchwały nr XVIII 2018/2019 z dnia 25 kwietnia 2019 roku
§ 1.
Po § 59 dodaje się § 59 a w brzmieniu:
Dyrektor Szkoły
/-/ Piotr Strzelecki
26 kwietnia 2019 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy uczcili Dzień Ziemi w sposób nietuzinkowy. Wraz z nauczycielami: panią Elżbietą Belzyt, panią Grażyną Kruk, panią Weroniką Kozłowską i panią Moniką Ratusznik przygotowali pokaz mody ekologicznej EKO MODA.
Galeria zdjęć ( Karolina Malec Kl. 3a)
Myślą przewodnią pokazu mody ekologicznej były słowa francuskiej projektantki mody, Coco Chanel : "Moda nie istnieje wyłącznie w ubiorach. Moda jest na niebie, na ulicy, moda to idee, sposób życia, wszystko to, co się dzieje."
… a działo się wiele, kolorowo, pomysłowo….
Na wybiegu prezentowali się uczniowie i uczennice, którzy z gracją i uśmiechem przedstawiali niepowtarzalne stroje ekologiczne przygotowywane przez wiele miesięcy wcześniej. Materiały były dość nietypowe – bo stanowiły je worki, gazety, zużyte baterie, płyty CD, folie malarskie … Wszystko to, co było już niepotrzebne, a jednak dostało swoje drugie życie.
Na górnym korytarzu już kilka dni wcześniej , a w szczególności w dzień prezentacji dało się słyszeć się muzykę i gwar. Ostatnie przymiarki, poprawki, próba mikrofonu…
Wierszowanym słowem wstępnym przy dźwiękach utworu „Zielono mi” dziewczęta z klasy 5b – Karolina Wawrzkiewicz i Nadia Strojna zaprosili całą społeczność szkolną na ten wyjątkowy pokaz mody.
W rytm muzyki zespołu Guns N’ Roses „November Rain” jako pierwsi na wybiegu pojawili się w strojach ślubnych Kornelia Janicka, Julia Pawelec i Kacper Król. Obie suknie wykonane zostały z cienkiej folii malarskiej, a garnitur pana młodego z worka na śmieci.
Następnie Patrycja Samiec zaprezentowała wesołą stylizację wiosenną, zrobioną z bibuły, zdobioną papierowymi kwiatami. Utwór „Wiosna ach to Ty” nadał lekkości prezentowanej kreacji.
Nie mogło zabraknąć eleganckich sukni wieczorowych z motywem złota i dodatkiem piór czy pociętych niszczarką gazety. W takich strojach wystąpiły Jessie Kowalik, Marcelina Musiał i Aleksandra Wawrzkiewicz. W tle rozbrzmiewały nuty piosenki Madonny „Frozen” nadając odrobinę tajemniczości.
Gdy zagrano pierwsze dźwięki słynnego utworu Margaret „Cool me down” na scenę w jego rytm wyszły Wiktoria Lech, Maja Karczyńska, Marika Ptak, Wiktoria Siudak i Karolina Majczak. Dziewczynki zaprezentowały stroje dyskotekowe stworzone z płyt DVD, taśm zużytych kaset magnetofonowych czy kolorowych serpentyn. Swoim wizerunkiem scenicznym rozgrzały zgromadzoną publiczność.
Oczywiście życie to nie tylko zabawa, więc projektanci i modele zadbali też o stroje do pracy, w których wystąpiły Patrycja Świątek, Michalina Plesowicz, Nikolina Wójtowicz i Eliza Piotrowska. Ich wystąpieniu towarzyszył utwór Elektrycznych Gitar „Idę do pracy”.
Będąc w tematyce wyjazdów i delegacji, stroje na tą okazję zaprezentowały Klaudia Skrzypczyńska, Oliwia Stefaniak, Emilia Piotrowska i Nikola Janus. Oprawą muzyczną do nich była piosenka Iggy Popa „The Passenger”.
Projektanci nie zapomnieli o modzie sportowej. Również dla tej grupy przygotowali wygodne stroje sportsmenki z pojemną torbą z folii bąbelkowej, w którym wystąpiła Alicja Strzelecka oraz stroje cheerleaderek wykonane z worków na śmieci, które zaprezentowały Natalia Dziedzic i Paulina Borycka. Tłem muzycznym był utwór The Black Eyed Peas „I Gotta Feeling”.
W trakcie piosenki Margaret „In My Cabana” , mając na uwadze, że niedługo będą wakacje i na niektórych czeka morze i dyskoteka na plaży, nie mogło zabraknąć strojów związanych z porą letnią. Sebastian Stępień zaprezentował się w krótkich, ciemnych spodenkach w fantazyjne kropki, a Magdalena Ptak, Lena Adamczyk i Anna Gruszczyńska w zwiewnych sukienkach z papierowych kokardek.
Ostatnią grupę pokazową tworzyły Maja Kotlarz, Patrycja Świątek i Aleksandra Parchatko, które przy piosence grupy The Beloved „Sweet Harmony” zaprezentowały stylizacje na deszczowe dni.
Słysząc nuty utworu zespołu Black ”Wonderful Life” jakże charakterystycznego dla wielu prawdziwych pokazów mody uczestnicy tego ekologicznego wydarzenia jeszcze raz , tym razem już wspólnie zaprezentowali wszystkie stroje przygotowane na ten specjalny dzień.
Gromkie brawa publiczności ze strony tych najmłodszych, jak i tych starszych uczniów będą z pewnością inspiracją dla kolejnych projektów ekologicznych zarówno dla występujących uczniów oraz ich nauczycieli przygotowujących pokaz.
Tekst: Monika Ratusznik
W dniu 4 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych województwa świętokrzyskiego.
Wśród 55 laureatów (tylko 7 z języka niemieckiego) była Klara Romanowska, uczennica klasy 8a, która uzyskała tytuł Laureata w I Konkursie z Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2018/2019.
W tym uroczystym wydarzeniu, Klarze towarzyszyła jej mama pani Małgorzata Romanowska oraz nauczycielka języka niemieckiego w PSP w Oleśnicy pani Monika Ratusznik.
Gala wręczenia laureatom pamiątkowych dyplomów i medali oraz podziękowań ich nauczycielom rozpoczęła się o godz. 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Tę uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in pani Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, pan Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty i pan Jacek Wołowiec - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zaproszone osobistości w swoich przemowach gratulowali młodym zdolnym w pięknych słowach, wielokrotnie podkreślając, że są najlepsi z najlepszych, że są chlubą i dumą swoich małych ojczyzn. Podziękowania również otrzymali nauczyciele oraz rodzice. Początek jak i zakończenie uroczystej gali uświetnili muzycznym akcentem artyści z Centrum Muzycznego Empire.
Klaro, dziękuję za miłą współpracę, podziwiam Cię za wyrzeczenia w drodze do tytułu laureata i upór w dążeniu do tego celu oraz życzę dalszych sukcesów z językiem niemieckim.
Tekst: Monika Ratusznik
Zdjęcia: Monika Ratusznik, pani Małgorzata Romanowska oraz https://m.facebook.com/scdnwkielcach/
Drodzy Uczniowie klas IV, V i VI
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurozwękach zaprosiła nas do udziału w XIV Rejonowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV oraz V i VI. Chętni uczniowie z tych klas są proszeni o zapoznanie się z załączonym regulaminem konkursu i kontakt z panem Piotrem Strzeleckim w terminie do 24 kwietnia 2019 roku.
Naszą szkołę mogą reprezentować dwie 3-osobowe drużyny ( z klasy IV i z klasy V+VI ) wyłonione w drodze eliminacji szkolnych przeprowadzonych w dniu 30 kwietnia 2019 roku. Konkurs w Kurozwękach odbędzie się 9 maja 2019.
Serdecznie zapraszam
Piotr Strzelecki
Powered by aSc EduPage