Walentynki
40Dzień Świętego Walentego, czyli Walentynki wpisały się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy, traktujemy go jako czas do okazywania sobie życzliwości, ciepła, a także miłości.
Z tej okazji odbył się kiermasz kartek walentynkowych i ozdób, które były wysyłane przez uczniów do ich sympatii, a następnie rozdawane adresatom (trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy). Było wiele kartek skierowanych nie tylko do uczniów, ale też do nauczycieli. Przy okazji robiliśmy zdjęcia w specjalnej ramce w kształcie serca. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w tańcu na przerwie. Miło nam poinformować, że walentynkowy taniec był możliwy dzięki głośnikowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Po tańcu zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami zabawy. A na dodatek obowiązywał “ubiór walentynkowy” (kolor czerwony).
W bibliotece również mogliśmy świętować Walentynki. Tam zaproponowano “Randkę w ciemno z książką”, gdzie każde dziecko mogło wylosować zapakowaną książkę. Co więcej, 14. lutego do wypożyczonych książek dodawany był słodki upominek.
Z całą pewnością był to dzień pełen wrażeń i atrakcji dla całej szkoły.
Tekst: Jessie Kowalik
Warsztaty profilaktyczne „Ale Beka”
4W dniu 19.01.2023 klasy V-VI brały udział w warsztatach organizowanych przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki Z Krakowa zatytułowanych „Ale Beka” .
Celem warsztatów było uświadomienie młodzieży jak może czuć się osoba ośmieszana, doświadczająca przemocy słownej i fizycznej. Ważnym aspektem tego spotkania było zwiększenie wrażliwości uczniów na krzywdę drugiego człowieka oraz poznanie skutecznych metod obrony przed takimi atakami.
Uczniowie w ramach warsztatów odpowiadali na losowo wybrana pytania, dzięki którym pozostała część grupy mogła się dowiedzieć czegoś ważnego o nich.
Mieli też możliwość nauczenia się nowego sposobu porozumiewania bez przemocy czyli „Język żyrafy i szakala”. Opiera się on na rozpoznawaniu uczuć i potrzeb swoich i drugiego człowieka. Ważne jest tutaj bycie w kontakcie, wysłuchaniu i zrozumieniu drugiej osoby.
Cenną lekcja dla naszych uczniów było również ochrona swoich danych w mediach społecznościowych. Ich brak może skutkować przykrymi konsekwencjami.
Zajęcia cieszyły się dużym uznaniem, było dużo, śmiechu i zabawy, ale również refleksji i zaskoczenia. Myślę, że każdy mógł wynieść z nich bardzo cenną lekcję dla siebie.
Dziękujemy Panu Markowi Wąsikowi za profesjonalizm i otwartość na uczniów.
Edyta Bygajna.
Bezpieczne ferie.
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 25 stycznia br. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne uczniów klas I-III z funkcjonariuszem Policji Panem Michałem Walczykiem. Podczas prelekcji Pan policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie nadchodzących ferii.
Przybliżył zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na śniegu. Przypomniał również, w jaki sposób powinno się postępować wobec nieznajomych osób:
- Nie rozmawiaj !
- Nie ufaj !
- Nie wpuszczaj do domu !
Ważnym elementem spotkania było również przypomnienie, w jaki sposób należy bezpiecznie poruszać się po drodze, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania, ale również je zadawali.
Ja również życzę wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Pedagog szkolny
Góral Monika
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie